Innowacje i nagrody Roland

2016

Roland DG rozszerza ofertę TrueVIS o 4-kolorowy ploter drukująco-tnący TrueVIS SG Series, nawet o 60% szybszy niż jego poprzednik, VersaCAMM SP-540i.

Roland DG wprowadza na rynek nową TrueVIS Series z ploterem drukująco-tnącym TrueVIS VG z nowym atramentem TrueVIS. Nowa seria obejmuje przeprojektowaną obudowę i nowe głowice drukujące.

Roland DG wprowadza więcej energii do serii Texart z atramentem fluorescencyjnym, oferując firmom jeszcze większą wszechstronność w produkcji miękkich szyldów, odzieży sportowej, odzieży modowej i innych.

Roland DG dodaje ploter LEF-300 do płaskich, stołowych ploterów z serii VersaUV. Zaprojektowany z myślą o produkcji na większą skalę, LEF-300 może pochwalić się dużym stołem do spersonalizowanej produkcji.

2015

Wprowadzając na rynek urządzenie Texart XT-640, firma Roland DG wzbogaciła innowacyjną technologię druku termosublimacyjnego. Wyposażony podwójne głowice drukujące zwiększające szybkość produkcji i technologię 7 kropli w celu maksymalizacji jakości koloru, XT-640 został zbudowany do wysokonakładowej produkcji odzieży, miękkich szyldów i towarów promocyjnych.

Wielkoformatowy ploter kolorowy SOLJET EJ-640 to pierwszy ploter nowej generacji. Zaprojektowany z myślą o dużych i zawsze zajętych zakładach, które poszukują możliwości produkcji wysokiej jakości wydruków przy dużych prędkościach, wyposażony jest w podwójne głowice drukujące i nowy system Roland DG EJ INK.

Wprowadzając na rynek dwa nowe urządzenia, firma Roland DG nadal odgrywa wiodącą rolę w dziedzinie innowacyjnych frezarek dentystycznych. DWX-4W, pierwsza frezarka dentystyczna Roland pracująca w technologii mokrej została stworzona do precyzyjnego i łatwego frezowania na mokro ceramiki szklanej i żywic kompozytowych. Ponadto firma Roland wprowadziła na rynek frezarkę DWX-51D do frezowania na sucho do szybkiego i bezproblemowego frezowania cyrkonu i innych materiałów.

Roland DG zdefiniowała na nowo pojęcie „innowacji” wprowadzając na rynek urządzenie CAMM-1 GS-24, najbardziej zaawansowany biurkowy ploter tnący. Dzięki perforowanemu cięciu, cięciu na zakładkę i możliwości cięcia grubych podłoży, ploter GS-24 jest szybki i wszechstronny oraz ułatwia pracę z grafiką pojazdową, naklejkami, dekorowaną odzieżą i innymi grafikami.

Roland DG opracowuje pierwszy i jedyny na świecie szerokoformatowy ploter płaski UV zdolny do drukowania na materiałach o grubości do 152 mm, LEJ-640FT, zbudowany na wielokrotnie nagradzanej platformie VersaUV.

Rolandprintstudio (RPS) jest pierwszym oprogramowaniem RIP firmy Roland DG dla systemu Mac OS. Dzięki superszybkiemu 64-bitowemu silnikowi druku Adobe PDF, oprogramowanie to zapewnia zaawansowane narzędzia do szybkiego przedruku, nieograniczoną liczbę aktywnych folderów i obliczanie ofert. Posiada również funkcje krokowe i powtarzanie, zaawansowane kafelkowanie i wiele innych intuicyjnych narzędzi RIP.

2014

Firma Roland nadal przoduje w produkcji 3D dzięki drukarce 3D monoFab serii ARM-10 i frezarce SRM-20, łącząc w sobie najlepsze możliwości w zakresie tworzenia prototypów addytywnych i subtraktywnych.

Roland oferuje pełne rozwiązanie termosublimacyjne z nowym ploterem termosublimacyjnym Texart RT-640, atramentem Texart i oprogramowaniem ErgoSoft Roland Edition RIP dla doskonałego koloru i jakości tekstyliów i towarów twardych.

Ploter ekosolwentowy VersaEXPRESS RF-640 oferuje wiele nowych inteligentnych funkcji, które sprawiają, że jest to najsprytniejszy wybór pod względem jakości, produktywności i przystępności cenowej.

2013

Po wprowadzeniu rewolucyjnej kompaktowej frezarki stomatologicznej DWX-4 firma Roland sprawiła, że pracownie stomatologiczne mogą łatwiej i taniej niż kiedykolwiek wcześniej frezować cyfrowo koronki, podbudowy koronek i mostki.

Roland DG wprowadza Global One, inicjatywę większego ujednolicenia działań pracowników na całym świecie, w tym w zakresie rozwoju produktów, marketingu, public relations i operacji wewnętrznych.

Roland poszerza ofertę ploterów płaskich UV o nowy 20-calowy model VersaUV® LEF-20, oferujący zaawansowaną funkcjonalność i większą wydajność drukowania bezpośrednio na trójwymiarowych przedmiotach.

Wprowadzając na rynek urządzenie SOLJET® Pro 4 XF-640, firma Roland zapewnia błyskawiczne drukowanie, doskonałą jakość obrazu i niezrównaną niezawodność w środowiskach o wysokiej produktywności.

Plotery drukująco-tnące z serii VersaCAMM® VSi zapewniają wszystko, co uczyniło z nich najlepiej sprzedające się na świecie szerokoformatowe plotery atramentowe, a także udoskonalenia, takie jak atrament ECO-SOL MAX 2, zwiększoną szybkość i nowe funkcje ułatwiające obsługę.

2012

64-calowy ploter VersaArt RE-640 wchodzi na rynek, łącząc najbardziej innowacyjne technologie druku cyfrowego firmy Roland z szybką i niezawodną platformą produkcyjną zapewniającą wysokiej jakości obróbkę obrazu.

Do pierwszego w historii ogólnoświatowego konkursu z udziałem 14 regionów w 123 krajach zgłosiło się ponad 1100 właścicieli urządzeń firmy Roland. Impreza z okazji 30-lecia w Japonii zgromadziła przedstawicieli Roland oraz laureatów regionalnych Nagród Kreatywności, którzy zaprezentowali swoje zgłoszenia w celu wyłonienia laureata Głównej Nagrody Kreatywności.

Najszybsze, najbardziej zaawansowane urządzenie SOLJET firmy Roland, 64-calowy ploter drukująco-tnący Pro 4 XR-640, wyposażony w nowy atrament ECO-SOL MAX 2 z nową jasną czernią i ulepszonymi atramentami CMYK, białym i srebrnym metalicznym.

2011

Roland DG świętuje 30. rocznicę istnienia firmy, organizując ogólnoświatowy konkurs o Nagrodę Kreatywności, która przyciągnęła ponad 1100 zgłoszeń z pracami stworzonymi przez użytkowników Roland na całym świecie.

Roland wzbogaca swoją linię frezarek stomatologicznych o DWX-50, oferującą możliwość obróbki w 5 osiach oraz automatyczny zmieniacz narzędzi do produkcji protez stomatologicznych.

Innowacyjna linia urządzeń VersaUV umożliwia drukowanie za pomocą atramentów CMYK, białego i UV na przedmiotach o grubości do 100 mm.

Firma Roland wprowadza na rynek pierwszy płaski ploter hybrydowy VersaUV LEJ-640 do drukowania na nośnikach rolkowych lub sztywnych podłożach o grubości do 12,7 mm i szerokości 1625 mm.

Urządzenie VersaStudio BN-20 o kompaktowej szerokości 20 cali idealnie nadaje się do produkcji odzieży, etykiet i naklejek, dzięki czemu firma Roland wprowadziła możliwości druku/cięcia i użycia atramentu metalicznego w do zastosowań biurkowych.

2010

DWX-30 debiutuje jako pierwsza frezarka stomatologiczna Roland.

Roland zapowiada swój największy i najmocniejszy do tej pory ploter tnący, GX-640.

VersaUV znów trafia na pierwsze strony.  Najpierw z nowym 54-calowym ploterem LEC-540, a następnie zdobywając prestiżową nagrodę Label Industry Global Award for New Innovation.

Najbardziej kuszące plotery drukująco-tnące VersaCAMMM firmy Roland, VS Series o szerokości 40", 54" i 64", stają się natychmiast bestsellerami.

2009

Roland wprowadza biurkowy ploter grawerujący EGX-30A do grawerowania na poziomie podstawowym.

Roland poszerza swoją linię rozwiązań do grawerowania o nowy i obrotowy ploter grawerujący EGX-360 do grawerowania upominków.

Roland DG, we współpracy z Roland DGA, wprowadza inicjatywę brandingową „Imagine. Roland”.

Na rynek wchodzą nowe modele VersaCAMM VP i AdvancedJET „i”, wyposażone w funkcję inteligentnego sterowania przejściami (Roland Intelligent Pass Control).

Firma Roland wprowadza na rynek pierwszy na świecie srebrno-metaliczny ekologiczny atrament ekosolwentowy, dostępny wyłącznie dla plotera drukująco-tnącego XC-540MT.

2008

Produkcja modeli biżuterii przeszła na wyższy poziom dzięki nowej frezarce Roland JWX-30.

Roland R-Wear Studio do spersonalizowanych zastosowań odzieżowych uzupełnia ofertę firmy Roland, na którą składają się plotery grawerujące i tnące.

Firma Roland wprowadza na rynek udoskonalone urządzenie SOLJET Pro III XC-540, które może obsługiwać biały atrament oraz wyposażone jest w inteligentną technologię kontroli przebiegów opracowaną przez firmę Roland.

Do sprzedaży trafiają wielkoformatowe ekosolwentowe drukarki atramentowe serii VarsaArt oferujące najwyższą wydajność i najlepszy stosunek jakości do ceny.

Rewolucyjne urządzenie VersaUV LEC-300 jest pierwszym na świecie atramentowym ploterem drukująco-tnącym UV, dzięki któremu marka Roland trafia na zupełnie nowe rynki, takie jak produkcja prototypów opakowań i krótkich serii etykiet.

2007

Seria wielkoformatowych drukarek Roland AdvancedJET umożliwia teraz drukowanie na siatkach i została uzupełniona nowym modelem 74".

Firma Roland przedstawia model profesjonalnej drukarki grawerującej EGX-350 oraz rozwiązania w zakresie oprogramowania R-Wear do personalizacji odzieży, włącznie z motywami wykonywanymi termodżetem.

Na rynek trafia XJ Series, nowa linia drukarek atramentowych SOLJET Pro III firmy Roland, wyposażona w funkcję inteligentnej kontroli przebiegów zapewniającą „czystą wydajność drukowania”.

Firma Roland poszerza swoją linię VersaCAMM o dwa nowe modele charakteryzujące się wysoką wydajnością. Plotery drukująco-tnące VP Series: „Dzięki VersaPower możesz zostać superbohaterem”.

2006

Firma Roland obchodząc w tym roku dwudziestą piątą rocznicę swojego powstania, jest najważniejszym światowym dostawcą wielkoformatowych drukarek atramentowych z przeznaczeniem do tworzenia trwałej grafiki.

Firma Roland prezentuje swoją najszybszą jak do tej pory wielkoformatową drukarkę AdvancedJET AJ-1000 o wymiarach wydruku 104'' z atramentem ekosolwentowym EcoXtreme.

Firma Roland wchodzi ze swoimi innowacjami na rynek wielkoformatowego druku sublimacyjnego z urządzeniem Hi-Fi Express FP-740 74",

Seria profesjonalnych ploterów tnących do winylu GX-PRO Series to kontynuacja najwyższej jakości technologii urządzeń do wycinania z winylu, z której słynie firma Roland.

Firma Roland wprowadza na rynek swój najbardziej zaawansowany zintegrowany ploter drukująco-tnący SOLJET Pro III XC-540. W tym samym roku Martin Charles, jako użytkownik tego urządzenia wykorzystuje je w filmie fabularnym Miami Vice.

2005

Firma Roland przedstawia swoje zaawansowane technicznie urządzenie do druku atramentem ekosolwentowym ECO-SOL MAX, z maskotką — robotem MAX.

Urządzenie GX-23 wchodzi na rynek jako najszybszy i najbardziej precyzyjny ploter tnący do winylu, jaki do tej pory wyprodukowała firma Roland.

Po sukcesie swojej pierwszej fotograficznej drukarki impaktowej firma Roland oferuje nową, wysoko precyzyjną fotograficzną drukarkę impaktową Metaza MPX-70.

Firma Roland przedstawia technologię V w swojej nowej linii wysoko wydajnych urządzeń do druku atramentowego SOLJET, z oprogramowaniem Roland VersaWorks.

2004

Firma Roland wchodzi na rynek druku wielkoformatowego z urządzeniem SOLJET SJ-1000.

Korzystając z doświadczeń sukcesu plotera drukująco-tnącego VersaCAMM, firma Roland prezentuje nowy model 54" — SP-540V.

Nowe standardy wyposażenia wszystkich urządzeń do druku atramentowego Roland — zaawansowane oprogramowanie RIP VersaWorks opracowane przez inżynierów firmy Roland jest teraz standardowym wyposażeniem.

2003

Na rynek wprowadzony zostaje rewolucyjny nowy łagodny ekosolwentowy atrament Eco-SOL umożliwiający urządzeniom do druku atramentowego VersaCAMM i SOLJET drukowanie bezpośrednio na nośnikach powlekanych i niepowlekanych.

Kampania firmy Roland pod hasłem „Używaj nośników niepowlekanych” to ważne wydarzenie w branży, któremu towarzyszy wprowadzenie na rynek nowych modeli SOLJET EX wyposażonych w łagodny atrament solwentowy Eco-SOL.

2002

Urządzenia EGX-400/600 i EGX-20 to dalsze etapy na pełnej sukcesów drodze firmy Roland w segmencie biurkowych i stołowych ploterów grawerujących.

Firma Roland wprowadza serię Pro II, całkowicie nową rodzinę wysoko wydajnych urządzeń do druku atramentowego i ploterów drukująco-tnących.

2001

Firma Roland wprowadza na rynek pierwszy na świecie biurkowy ploter drukująco-tnący z możliwością obsługi nośników w zwojach — ColorCAMM PC-12.

Oto dalszy ciąg innowacji firmy Roland w dziedzinie ploterów tnących do winylu — supernowoczesna seria CX PRO.

Firma Roland wprowadza na rynek serię ploterów grawerujących EGX — najlepszy stosunek jakości do ceny w klasie urządzeń biurkowych do komputerowego grawerowania.

Urządzenie LPX-250 to pierwszy na świecie skaner laserowy z możliwością skanowania płaskiego i bębnowego w przystępnej cenie.

Urządzenia SOLJET to najbardziej oszczędny dostępny na świecie solwentowy ploter drukująco-tnący, teraz wyposażony w atramenty Sol z poprawioną trwałością druku na zewnątrz.

2000

Firma Roland wprowadza na rynek rewolucyjne urządzenie Hi-Fi JET PRO — pierwszy na świecie szerokoformatowy ploter drukujący w ośmiu kolorach z technologią zmiennych kropli.

Firma Roland wprowadza na rynek serię urządzeń biurkowych do frezowania MDX przeznaczoną do szybkiego prototypowania na miejscu.

Pierwsza na świecie fotograficzna drukarka impaktowa, Roland MPX-50, to zupełnie nowe możliwości w zakresie spersonalizowanych breloczków, gadżetów i pamiątek.

1999

Urządzenie CJ-500 jest pierwszym na świecie sześciokolorowym szerokoformatowym atramentowym ploterem drukująco-tnącym.

1998

Firma Roland przedstawia pierwsze na świecie urządzenie szerokoformatowe do druku atramentowego w sześciu kolorach z rozdzielczością 1440 dpi — Hi-Fi JET FJ-50.

1997

Firma Roland prezentuje serię termotransferowych ploterów drukująco-tnących ColorCAMM PRO do druku szerokoformatowego.

Urządzenie PIX-3 jest pierwszym skanerem 3D z dotykową sondą skanującą wyposażonym w technologię Roland Active Piezo Sensor służącym do skanowania twardych lub miękkich substancji, w tym gliny do modelowania.

1996

Firma Roland wprowadza na rynek pierwszy na świecie szerokoformatowy atramentowy ploter drukująco-tnący — CAMMJET CJ-60.

Urządzenie CS-20 to pierwszy na świecie ploter oferujący możliwość grawerowania, nadruków na długopisach i wycinania z winylu.

1995

Firma Roland prezentuje pierwsze na świecie urządzenie do drukowania i wycinania winylu z własną technologią ColorCAMM – PNC-5000.

1994

Firma Roland prezentuje urządzenie PNC-1050 — ploter tnący do winylu z podajnikiem rolkowym.

1993

Firma Roland przedstawia nową generację ploterów tnących do winylu — PNC-900.

1991

Na rynek trafia Stika SCP-85 i w związku z tym urządzenia STX-7/8 i SX-8/12/15.

1989

Popularność modelu PNC-1000 prowadzi do pojawienia się modeli PNC-1100, PNC-900, CM-12/24 i CX-12/24.

1988

Firma Roland prezentuje pierwszy na świecie dwu funkcyjny ploter tnący do winylu z funkcją tworzenia nadruków na długopisach – CAMM-1 PNC-1000.

1987

Firma Roland prezentuje pierwsze na świecie biurkowe urządzenie CNC do frezowania z PNC-3000.