Roland DG cotodesign oferuje klientom detalicznym niepowtarzalne doświadczenie

cotodesign – oprogramowanie do personalizacji w zakładzie i na miejscu od Roland DG

Roland DG informuje, że cotodesign, innowacyjny pakiet oprogramowania do projektowania i zarządzania drukiem, który umożliwia detalistom oferowanie klientom niepowtarzalnego doświadczenia z możliwością personalizacji szerokiej gamy produktów, jest obecnie kompatybilny z większą liczbą urządzeń Roland DG niż kiedykolwiek wcześniej.

Co to jest cotodesign

Oprogramowanie cotodesign oferuje intuicyjny, skierowany do klienta interfejs personalizacji produktów na żądanie, nawet w małych punktach detalicznych, takich jak kioski i koncesje w domach towarowych, lub w punktach tymczasowych i na imprezach okolicznościowych. Dostosowując się do marki, asortymentu produktów i segmentu rynku sprzedawcy detaliczni mogą wyróżniać się na tle konkurencji, zapewniając konsumentom pozytywne interaktywne doznanie zakupowe.

Paul Willems, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Zarządzania Produktami, Roland DG EMEA, komentuje: „Rozwiązania personalizacyjne Roland są używane przez sprzedawców detalicznych i marki na całym świecie, aby zaoferować klientom wciągające doświadczenie, które napędza odwiedziny i ostatecznie przynosi zyski. Popyt konsumencki na spersonalizowane produkty wciąż rośnie, a cotodesign przenosi personalizację produktów na wyższy poziom, oddając władzę w ręce samych konsumentów”.

Personalizacja dokonywana przez klientów

W ciągu zaledwie kilku minut klienci mogą zabrać do domu swój unikalny, spersonalizowany przedmiot. Klienci korzystają z intuicyjnego interfejsu na tabletach dostępnych w punkcie, aby wybrać produkt, który chcą spersonalizować i wybrać z szerokiej gamy szablonów projektowych. Łącząc się z siecią Wi-Fi sklepu, mogą przesyłać własne zdjęcia lub obrazy z urządzeń mobilnych, aby stworzyć naprawdę wyjątkowy przedmiot. Oprogramowanie cotodesign jest w pełni zintegrowane z szeregiem kompaktowych i intuicyjnych urządzeń Roland DG, które szybko i bezpiecznie przenoszą projekt klienta na wybrany przez niego produkt, gdy tylko zamówienie zostanie złożone.

Zastosowania graficzne spersonalizowane za pomocą cotodesign

Rozwiązanie jest niezwykle łatwe w obsłudze i integracji z różnymi środowiskami handlowymi, a pracownicy mogą szybko nauczyć się je obsługiwać. Przedmioty do personalizacji obejmują koszulki, czapki, torby, biżuterię, plakaty, naklejki, etui na smartfony, materiały piśmienne, upominki i inne.

Oprogramowanie cotodesign obsługuje szeroką gamę urządzeń Roland

Oprogramowanie cotodesign jest kompatybilne z rozszerzoną gamą urządzeń stołowych i stacjonarnych firmy Roland. Lista obejmuje serię ploterów atramentowych UV-LED VersaUV LEF, które mogą dodawać kolory i tekstury do szerokiej gamy produktów; urządzenie VersaSTUDIO BT-12 drukujace na odzieży  do dekoracji bawełnianych koszulek i akcesoriów na żądanie; ploter drukująco-tnący VersaSTUDIO BN-20, przeznaczony do naklejek, etykiet, druków termotransferowych na odzież i innych; dekorator laserowy DGSHAPE LD-80 do zdobienia folią; ploter grawerujący METAZA MPX-95 – idealny do dodawania spersonalizowanego tekstu i obrazów do tabliczek, biżuterii i nagród; oraz kompaktowy ploter tnący do winylu CAMM-1 GS-24, używany na całym świecie do produkcji naklejek i druków termotransferowych.

Nowa możliwość biznesowa

cotodesign jest idealnym rozwiązaniem dla firm o każdej wielkości; od dużych detalistów po małe i niezależne przedsiębiorstwa poszukujące nowych sposobów odróżnienia się od konkurencji i jest również wykorzystywane przez wiodące marki do masowej personalizacji biżuterii, opakowań kosmetyków i nie tylko. Oprogramowanie cotodesign może być również wykorzystywane przez producentów szyldów informacyjnych, firmy zajmujące się promocją i usługi poligraficzne do oferowania usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb podczas imprez okolicznoścowych, wystaw lub pokazów.