Wielkoformatowe, atramentowe plotery drukująco-tnące serii TrueVIS firmy Roland DG zdobywają najwyższe wyróżnienia w trzech kategoriach od Buyers Lab 2020 Pick

Roland DG wzbogaca wielokrotnie nagradzaną linię ploterów drukująco-tnących TrueVIS o nową serię SG2

Firma Roland DG Corporation, czołowy producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i ploterów drukująco-tnących, ogłosiła, że trzy modele serii TrueVIS wielkoformatowych atramentowych ploterów drukująco-tnących zdobyły najwyższe wyróżnienia w trzech kategoriach konkursu Pick Awards 2020, przyznawane laboratorium nabywców firmy Keypoint Intelligence. Jest to drugi rok z rzędu, w którym firma Roland DG zdobyła najwyższe wyróżnienia. Poprzednia seria TrueVIS VG zdobyła dwie nagrody Pick Awards 2019.

Pierwsze miejsce w kategorii "Wyróżniające się poszerzenie gamy w kategorii urządzeń ekosolwentowych/lateksowych 54"/64” zajął ploter 8-kolorowy z serii VG2 z atramentem pomarańczowym (CMYKLcLmLkOr). A w kategorii Wyróżniającego się wzbogacenia zestawu CMYK w kategorii urządzeń ekosolowentowych/lateksowych 54”/64”, wyróżnienie zdobyły ośmiokolorowe plotery drukująco-tnące VG2 z białym atramentem (CMYKLcLmLkWh). A w kategorii Wyróżniającego się podstawowego urządzenia ekosolwentowego/lateksowego 54”/64” z zestawem kolorów CMYK pierwsze miejsce zajęła dopiero co wprowadzona seria 4-kolorowa SG2.

Założone w 1961 roku laboratorium nabywców (Buyers Lab) jest wiodącym na świecie niezależnym dostawcą testów i analiz dla branży obrazowania dokumentów i od ponad 50 lat zajmuje się oceną sprzętu dla użytkowników biznesowych. Raporty testowe publikowane przez Buyers Lab są wysoko cenione jako bezstronne źródło wykorzystywane przez wiele firm i organizacji publicznych przy wyborze urządzeń i rozwiązań w zakresie oprogramowania. Najnowsze raporty testowe dotyczące wielkoformatowych ploterów atramentowych z zastosowaniem atramentów ekosolwentowych i lateksowych obejmowały produkty wielu międzynarodowych producentów i kompleksowe, rygorystyczne oceny różnych aspektów, w tym jakości druku, wydajności i użyteczności.

David Sweetnam, dyrektor ds. usług badawczych i laboratoryjnych Buyers Lab dla regionu EMEA/Azji, podsumował plotery drukująco-tnące serii TrueVIS firmy Roland DG jako zdolne do odtwarzania oszałamiającej, żywej grafiki o fotograficznej jakości nawet przy dużych prędkościach. Stwierdził on, że „urządzenie ma wiele zalet technicznych, które pomagają tworzyć grafikę, która naprawdę urzeka, i jest w stanie drukować płynne i zrównoważone gradacje w szerokiej gamie kolorystycznej, z dokładnym i niezawodnym odwzorowaniem kolorów”.

„Modele wyposażone w pomarańczowy atrament przekroczyły również specyfikacje przestrzeni kolorów Adobe RGB w pomarańczowym obszarze widma, co dało im najwyższy wynik wśród testowanych produktów”, dodał Sweetnam. „Możliwości dopasowywania kolorów PANTONE zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorów nawet w przypadku modeli czterokolorowych, co oznacza, że dopasowanie kolorystyki firmowej, które tradycyjnie uważane jest za trudne, można teraz wykonać szybko i łatwo. Należy również zauważyć, że ten wysoki poziom reprodukcji jest osiągany nie tylko w trybach druku wysokiej jakości, ale również w trybach druku o wysokiej wydajności. Seria została zaprojektowana tak, aby ułatwić pracę operatorom, a urządzenia te zapewniają wyjątkowo wysoką jakość i praktyczność, które z pewnością spełnią rygorystyczne wymagania profesjonalnych użytkowników z branży produkcji szyldów i grafiki”.

Prezes Pionu Druku Cyfrowego w Roland DG, Kohei Tanabe, powiedział: „To wielki zaszczyt otrzymać najlepsze wyniki w trzech kategoriach od zaufanego i sprawdzonego Buyers Lab. Opracowaliśmy serię TrueVIS w celu stworzenia urządzenia zdolnego do dostarczania „mocy ekscytacji”, aby wywrzeć trwałe wrażenie na ludziach. Nowa linia została już doceniona przez organizacje i na imprezach w całej branży poligrafii cyfrowej od momentu jej premiery w marcu tego roku. Najnowsze wyniki są kolejnym dowodem na to, że seria TrueVIS jest prawdziwym zwycięzcą, jeśli chodzi o jakość reprodukcji – jest to osiągnięcie, z którego jesteśmy naprawdę dumni. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie produktów, które pozwalają klientom wyzwolić wyobraźnię dzięki kreatywnym możliwościom, jak również pomagają czynić postępy w branży poligraficznej”.

Seria TrueVIS firmy Roland DG składająca się z pięciu modeli, w tym wysokiej klasy serii VG2 i serii podstawowej SG2, z nowym atramentem TR2 i zestawem kolorów „True Rich Color” na nowo zdefiniowała charakterystykę produktów w kategorii wielkoformatowych drukarek atramentowych. Od momentu premiery w marcu 2019 roku seria TrueVIS zdobyła wysokie uznanie zarówno klientów, jak i organizacji branżowych, w tym pożądaną „Nagrodę za innowacyjność” na międzynarodowych targach ISA International Sign Expo w Las Vegas w 2019 roku oraz „Najlepsze rozwiązanie w dziedzinie druku i cięcia” w konkursie EDP (European Digital Press Association). Ostatnio seria VG2 zdobyła nagrody SGIA „Produkt Roku” w kategoriach "Z rolki na rolkę/solwentowe/lateksowe (do 80 cali)” i „Atramenty cyfrowe – ekosolwentowe/solwentowe/lateksowe”.

Kohei Tanabe odbierze prestiżowe nagrody w imieniu Roland DG podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się na stoisku Roland DG (hala 08 / stoisko B19 - C19) na targach Viscom, w Mediolanie, we Włoszech, w sobotę 12 października o godz. 11.00.

Pobierz pełne raporty dotyczące TrueVIS VG2 i TrueVIS SG2.

Dowiedz się więcej o nagrodach BLI Pick Awards 2020.