Prawdziwy partner Twojej firmy, Roland DG rozszerza wielokrotnie nagradzaną linię ploterów drukująco-tnących TrueVIS o nową serię SG2

Roland DG wzbogaca wielokrotnie nagradzaną linię ploterów drukująco-tnących TrueVIS o nową serię SG2

Roland DG Corporation, czołowy światowy producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i ploterów drukująco-tnących, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowej serii SG2 wielkoformatowych, ekosolwentowych ploterów drukująco-tnących  o wymiarach 1625 mm, 1371 mm i 762 mm, uzupełniających najnowszą serię urządzeń TrueVIS.

TrueVIS to wielokrotnie nagradzana seria wielkoformatowych ploterów drukująco-tnących opracowana przez Roland DG w celu osiągnięcia najwyższej jakości druku dostępnej dla firm zajmujących drukiem trwałych elementów graficznych. Nowa seria SG2 zapewnia niezawodną dokładność, wydajność cięcia i jakość druku marki TrueVIS, z usprawnionym przepływem pracy i superszybkim czasem realizacji jeszcze tego samego dnia, potrzebnym dostawcom usług drukowania (PSP). SG2 wykorzystuje atramenty w konfiguracji CMYK i łączy imponującą wydajność z niewiarygodną wartością, zapewniając wyjątkowe kolory i praktycznie nieograniczoną wszechstronność zastosowań. Seria SG2 obejmuje trzy wielkości modeli (SG2-640/-540/-300), aby sprostać różnorodnym wymaganiom produkcyjnym firm graficznych; od tych, którzy dopiero zaczynają, po ambitnych dostawców druku, którzy chcą przenieść swoją działalność na wyższy poziom. 

Nowe SG2 to idealny wybór dla dostawców druku poszukujących wydajności z realizacją tego samego dnia, z drukami gotowymi do laminowania, a następnie natychmiastowym wykończeniem w zaledwie 6 godzin1. Umożliwiają one zapracowanym profesjonalistom z branży druku sprostanie oczekiwaniom klientów i pokonanie konkurencji dzięki krótszemu czasowi wykonania. 

Aby w pełni wykorzystać jego doskonałą reprodukcję kolorów i ich szeroką gamę zapewnianą przez nowy atrament TR2, seria SG2 wykorzystuje nowo opracowane ustawienie True Rich Color. Teraz żywe kolory można łączyć z neutralnymi odcieniami szarości, płynnymi przejściami tonalnymi i naturalnymi odcieniami skóry, tworząc oszałamiającą grafikę. Według Kohei Tanabe, prezesa działu druku cyfrowego, ta pionierska jakość druku jest „niezrównana pod względem trwałej grafiki”.

Aby dawać jeszcze większą pewność, rozwiązanie jest wspierane przez niektórych wiodących producentów nośników w branży, dając kolejny poziom zapewnienia jakości i oferując drukarniom szansę na promowanie swoich firm jako certyfikowanych. Seria SG2 i nowy atrament TR2 mają certyfikat gwarancji 3M™ MCS™. Seria SG2 i atramenty TR2 mają również certyfikat wydajności Avery Dennison™ ICS™2.

Do niezliczonych ulepszeń serii SG2 dla usprawnionego przepływu pracy należy nowo opracowany system automatycznych rolek dociskowych, wymagający minimalnej interwencji operatora, nowa funkcjonalność do przeprowadzania bardzo dokładnego automatycznego drukowania i cięcia ze znakami przycinania lub bez nich oraz precyzyjna funkcja nacinania perforacji, zapewniająca wysokiej jakości wycinane, gotowe etykiety/naklejki bez konieczności przycinania. Dostępna jest również nowa opcjonalna nawijarka obsługująca dwa tryby w zależności od wybranego rodzaju nośnika w celu zwiększenia stabilności nawijania i płynnego przetwarzania po wydruku.

Nowy SG2 zawiera również kilka nowych funkcji minimalizujących koszty eksploatacji w celu zwiększenia rentowności, w tym zupełnie nowy system podawania atramentu, który zmniejsza zużycie atramentu nawet o 54% dzięki automatycznym sekwencjom konserwacji3

Zastosowania graficzne: drukowanie i cięcie na ploterach drukująco-tnących z nowej serii TrueVIS SG2

Kompatybilność ploterów TrueVIS SG2 z wieloma nośnikami zapewnia wyjątkową wszechstronność, której dostawcy usług drukowania potrzebują, aby móc rozwijać działalność i zaspokajać różnorodne potrzeby klientów oraz zyskiwać dostęp do ekscytujących, nowych rynków o wysokiej marży i zyskownych zastosowaniach – od szyldów, naklejek i grafiki pojazdowej, po grafikę podłogową, ekspozytory i wiele więcej. Nowy atrament TR2 zapewnia niezrównaną odporność na zmywanie/pranie, dzięki czemu idealnie nadaje się do drukowania odzieży sportowej, roboczej i innych ubrań metodą termotransferową. Seria SG2 z atramentem TR2 posiada również certyfikat GREENGUARD Gold do bezpiecznych zastosowań graficznych w pomieszczeniach nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak szkoły i szpitale.

Innowacyjna technologia TrueVIS jest wspierana przez dziesięciolecia doskonałości technicznej Roland DG, a użytkownicy SG2 mogą mieć spokój ducha, wiedząc, że ich urządzenie jest wspierane przez wiodącą w branży profesjonalną pomoc techniczną, dzięki czemu ploter SG2 będzie gotowy do pracy, gdziekolwiek się znajduje.

Kohei Tanabe, prezes działu druku cyfrowego Roland DG powiedział „Jestem głęboko przekonany, że dzięki wyjątkowemu kolorowi i wszechstronności w trzech różnych rozmiarach w przystępnej cenie nowa seria SG2 spodoba się dużej liczbie właścicieli punktów druku cyfrowego”. "Oprócz osób, które dopiero wchodzą na rynek grafiki reklamowej i ekspozycyjnej, zaprojektowaliśmy ją specjalnie dla tych, którzy skupiają się na dywersyfikacji swojej działalności poligraficznej poprzez rozszerzenie oferty produktów, a jednocześnie maksymalizację rentowności poprzez wydajną produkcję”.

Tanabe podsumowuje: „Firma Roland DG jest zaangażowana w dostarczanie produktów, które pomagają dostawcom grafiki i producentom szyldów uwolnić kreatywne możliwości, przekuć wyobraźnię w rzeczywistość i cieszyć się poczuciem spełnienia, gdy ludzie reagują na gotową grafikę, mówiąc „WOW!” 

Dowiedz się więcej o  nowej serii TrueVIS SG2.

1 Testy przeprowadzone przez Avery Dennison na nośniku cyfrowym serii MPI. Przy korzystaniu z tego nośnika druki uzyskiwane z atramentem TR2 można laminować po upływie 6 godzin, gdy zwoje lub wydrukowane obrazy zostały prawidłowo przewietrzone i luźno nawinięte. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: https://www.graphics.averydennison.com/en/home/services/warranty.html Mogą wystąpić różnice regionalne. Dokładnych informacji można zasięgnąć od lokalnego dystrybutora.
2 Gwarancja 3M™ MCS™ obecnie dotyczy CMYKLcLmLk. Gwarancja nie obejmuje atramentu pomarańczowego i białego. Gwarancja na atrament pomarańczowy jest w trakcie oceny. Użytkownicy konfiguracji 8c mogą wybrać 7c dla pełnej zgodności. Gwarancja wydajności Avery Dennison™ ICS™ obecnie dotyczy atramentów CMYKLcLmLk i białego. Kolor pomarańczowy jest obecnie wyłączony z gwarancji. Użytkownicy konfiguracji 8c mogą wybrać 7c dla pełnej zgodności. Plotery TrueVIS SG2 dostępne z konfiguracją atramentów CMYK.
3 W porównaniu z poprzednią serią SG wykorzystującą atramenty TR.