Roland TrueVIS VG2 przechodzi testy konsumenckie ze znakomitym wynikiem

HEADER Firma Gielen Reclame poddała ploter drukująco-tnący Roland TrueVIS VG2 intensywnym testom.

„Nareszcie prawdziwy kolor pomarańczowy!” Holenderski specjalista od szyldów, firma Gielen Reclame (Valkenswaard) bardzo entuzjastycznie podeszła do pomyślnych wyników beta-testów nowego, 8-kolorowego plotera drukująco-tnącego TrueVIS VG2  firmy Roland. Nawet do tego stopnia, że Chris Gielen od razu kupił dwa urządzenia: „Dodanie nowego atramentu pomarańczowego daje nam teraz możliwość wykonywania jeszcze lepszych druków w określonych kolorach identyfikacji wizualnej firm”.

Firma Gielen Reclame, razem z wytwórcą szyldów z Danii i teamem Renault F1®, jest jedną z trzech firm europejskich, które poddały nową generację urządzenia TrueVIS firmy Roland DG wszechstronnym testom w praktyce. Holenderska firma ma duże doświadczenie z urządzeniami Roland – w hali produkcyjnej było już sześć ploterów drukujących Roland, a dzięki inwestycji w dwa urządzenia TrueVIS VG2 jest ich aż osiem – dlatego też była idealnym klientem do ekstremalnych testów nowego urządzenia.

Po przeprowadzeniu pomyślnych beta testów, Chris Gielen od razu kupił dwa plotery Roland TrueVIS VG2.

Nowa generacja

TrueVIS VG2 jest najnowszą generacją ploterów drukująco-tnących Roland DG. „Tworząc go, wykorzystaliśmy ponad 30 lat wiedzy i doświadczenia zdobytego w 16 poprzednich generacjach produktów w bardzo ważnym dla nas segmencie druku i cięcia”, powiedział Karel Sannen, Dyrektor ds. marketingu w Roland DG, Beneluks. "Wprowadziliśmy ponad 40 nowych i ulepszonych funkcji i cech w urządzeniu, ale także w oprogramowaniu i atramencie, w tym atrament pomarańczowy dla jeszcze bogatszej gamy kolorów. Razem wzięte, te ulepszenia zapewniają jeszcze lepszą wydajność niż poprzednie generacje. Jestem przekonany, że TrueVIS VG2 naprawdę wyznacza nowe standardy w rozwiązaniach druku wielkoformatowego. I dlatego cieszę się, że nasi klienci prowadzący beta-testy również podzielają to zdanie”.

Jeszcze lepsze kolory identyfikacji wizualnej

Ploter TrueVIS VG2, wprowadzony w marcu, jest dostępny w różnych konfiguracjach atramentów, w tym CMYK x 2 i CMYKLcLmLk z pomarańczowym lub białym wykorzystującym ósmy kanał. Chris Gielen, właściciel firmy Gielen Reclame, wybrał pomarańczowy jako ósmy kolor, ponieważ ma już biały atrament w innym urządzeniu Roland: „Dużo drukujemy dla firm z branży sportów motorowych i dzięki zastosowaniu białego atramentu możemy uzyskać wspaniałe efekty na różnych rodzajach folii jak na przykład na folii metalicznej” Z drugiej strony, pomarańczowy atrament oferuje nam teraz możliwość jeszcze lepszego druku trudnych kolorów identyfikacji wizualnej firm. Mam doświadczenie w branży druku komercyjnego. W przypadku druku czterokolorowego zawsze mieliśmy problemy z kolorem pomarańczowym w identyfikacji wizualnej. W trybie czterokolorowym często pomarańczowy stawał się brązowawy niezależnie od tego, co pokazywał umieszczony obok niego wzornik Pantone. Albo trzeba było korzystać z odpowiednio zabarwionych folii. Czterokolorowe plotery atramentowe mogą mieć ten sam problem, ale firma Roland rozwiązała go teraz dzięki nowemu pomarańczowemu atramentowi TR2”.

Gielen Reclame osiąga wspaniałe rezultaty druku na foliach metalicznych dla firm z branży sportów motorowych.

Karel Sannen dodaje: „Oprogramowanie zawiera takie funkcje, jak biblioteka systemowa koloru pomarańczowego, która pomaga użytkownikom szybko i dokładnie odtworzyć kolory marki. Użytkownicy mogą wybrać specyficzny kolor atramentu pomarańczowego, taki jak Pantone 021; lub zdecydować się na świeży kolor, który daje jaskrawą zieleń i głęboki błękit. Można łatwo drukować niesamowite kolory, które naprawdę się wyróżniają dzięki nowym atramentom TR2 i naszym ustawieniom True Rich Colour”.

Bezprecedensowa wytrzymałość kolorów

Sammen wyjaśnił, że oprócz bezprecedensowej wytrzymałości kolorów, atramenty TrueVIS TR2 charakteryzują się zwiększoną odpornością na zarysowania. „W ostatnich latach inni producenci zaczęli wprowadzać na rynek nowe technologie, takie jak atramenty lateksowe i UV. Jednakże, podobnie do wielu profesjonalistów w naszej branży, jesteśmy przekonani, że elastyczne materiały, takie jak PCV i nasze atramenty TrueVIS stanowią idealne połączenie. Nowe atramenty TR2, w tym i pomarańczowy, zapewniają najszerszą gamę zastosowań i dostarczają najbardziej trwałe rezultaty: Atramenty TR2 zachowują swój kolor nawet po trzech latach użytkowania na zewnątrz. Dzięki nowym atramentom TR2 można laminować zadrukowaną folię już po sześciu godzinach, a następnie natychmiast ja aplikować, to niesłychanie szybko porównując to z innymi atramentami gdzie czas oczekiwania wynosi 24 godziny lub więcej. Ponadto, otrzymaliśmy gwarancję ICS od Avery Dennison, a 3M dwukrotnie wydało certyfikaty MCS dla naszych konfiguracji kolorystycznych”.

Optymalna wydajność

Urządzenie TrueVIS VG2 zostało również ulepszone na kilka sposobów. Sannen wyjaśnia, w jaki sposób wpływa to korzystnie na wydajność u klientów: „Procedura uruchamiania urządzenia została skrócona, a cykl czyszczenia został zminimalizowany. Oszczędza to czas i atrament”. W przypadku awarii dyszy podczas druku zastosowana funkcja maskowania wyłączy uszkodzoną część głowicy drukującej: „Drukowanie może być kontynuowane z połową prędkości aż do momentu, gdy będzie można dokonać naprawy. W ten sposób zapobiega się przestojom i związanej z nimi utracie wydajności”.

Roland TrueVIS VG2 jest idealnym rozwiązaniem dla grafiki pojazdowej.

Ponadto TrueVIS VG2 jest wyposażony w najnowszą automatyczną technologię rolek dociskowych, dzięki czemu środkowe rolki dociskowe są podnoszone w momencie rozpoczęcia zadania cięcia: „Oznacza to, że przy wykonywaniu zadania drukowania i cięcia nie musisz już czekać, aż atrament całkowicie wyschnie przed cięciem”. Ulepszono również jednostkę zwijania nośników drukowanych, dzięki czemu zadrukowane podłoże może być zwijane bardziej równomiernie i stabilnie.

Gielen zauważył również wprowadzone ulepszenia, takie jak wielopunktowe współrzędne cięcia "Crop Mark". „Funkcja cięcia w TrueVIS VG2 jest niewiarygodnie dokładna. Zazwyczaj stosujemy pewien naddatek wokół logo, które mają być przycinane, aby przeciwdziałać ewentualnym niedokładnościom, dzięki czemu nie otrzymujemy białych krawędzi. Ale w przypadku tego systemu jest to już zbędne. W zasadzie moglibyśmy ciąć bez naddatku, tak dokładne jest to urządzenie”.

Sannen wyjaśnia, w jaki sposób VG2 to osiąga: „Oprócz możliwości ustawienia czterech znaków pasowania na jedno zadanie drukowania można również definiować znaki przycinania na poziomie linii. Istnieje nawet trzecia opcja: drukowanie znaków pasowania dla każdego obiektu, który ma zostać przycięty. Pozwala to na częstszą kalibrację urządzenia, co daje niespotykaną dotąd dokładność w cięciu konturowym”.

Niesamowita jakość nawet w trybie standardowym

Chris Gielen wspomina kolejną interesującą zaletę nowego plotera Roland TrueVIS VG2: „Zawsze drukujemy w trybie wysokiej jakości. Tak właśnie przetrwaliśmy niedawny kryzys finansowy. Nasze motto to: Nie używaj tańszych materiałów ani atramentów, ale trzymaj się jakości. Zwracanie uwagi na klientów i ich pragnienie uzyskania najwyższej jakości pozwala zyskać znacznie więcej, niż kiedykolwiek dadzą oszczędności na materiałach. Jednak zgodnie z rekomendacją firmy Roland zaczęliśmy również używać VG2 w trybie standardowym przy rozdzielczości 900x600 dpi. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni widoczną jakością druku, nawet w trybie standardowym. Oczywiście istnieją krytyczne kolory, do których to podejście nie ma zastosowania, ale w 90 procentach przypadków można perfekcyjnie pracować na ploterze VG2 przy użyciu samych ustawień standardowych”. Przekonany o wydajności TrueVIS VG2 w okresie testów beta, Gielen natychmiast kupił dwa egzemplarze nowego urządzenia, gdy stało się ono dostępne na rynku.

Obejrzyj wideo firmy Gielen Reclame na temat ich doświadczenia z ploterem VG2 https://youtu.be/pSTYDgMlwZM i poznaj ich firmę pod adresem  www.gielenreclame.nl.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat wielokrotnie nagradzanego plotera drukująco-tnącego z wielkoformatowej serii TrueVIS VG2 firmy Roland, odwiedź stronę  https://www.rolanddgn.com/products/printers/truevis-vg2-series-printer-cutters

Możesz również odkryć kolorowy świat Roland DG w Hali A5, na stoisku H10 na targach FESPA Global Print Expo 2019 w Monachium, od 14 do 17 maja 2019 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fespa.com/en/events/2019/fespa-global-print-expo-2019Warsztaty TrueVIS VG2 będą odbywać się każdego dnia targów na stoisku firmy Roland DG, o godz. 11, 12, 14 15 w strefie poznawania TrueVIS VG2. Dalsze szczegóły na temat warsztatów TrueVIS VG2 można znaleźć na stoisku firmy Roland (hala A5, stoisko H10) podczas targów.