Nowy model VersaUV LEF2-200 to wyjątkowe możliwości druku i łatwość obsługi


Roland DG Corporation, czołowy światowy producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek stołowego plotera płaskiego UV o szerokości 20 cali VersaUV LEF2-200 

Ten najnowszy model to część popularnej serii urządzeń LEF marki Roland DG, która obejmuje biurkowe i płaskie plotery UV. LEF2-200 kontynuuje tradycję drukowania fantastycznej grafiki i żywych tekstur oraz wykonywania wysokiej jakości wykończeń, jak symulacji wytłoczeń na szerokiej gamie materiałów o grubości do 100 mm. Ponadto ten nowy model oferuje szereg nowych udoskonaleń, które sprawiają, że jest to urządzenie jeszcze wydajniejsze i łatwiejsze w obsłudze, dzięki czemu dodatkowo wzmacnia swoją i tak już silną reputację na rynku.

Z pewnością spełni potrzeby firm zajmujących się drukowaniem materiałów promocyjnych, firm świadczących usługi detaliczne, oferujących drukowanie na powierzchniach trójwymiarowych lub foliach, produkujących szyldy lub zajmujących się drukiem komercyjnym, producentów różnych towarów, projektantów i firmy przemysłowe — LEF2-200 może drukować na praktycznie każdej powierzchni, a typowe zastosowania obejmują niestandardowe materiały promocyjne, upominki, pamiątki, artykuły biurowe, elektroniczne, nagrody, szyldy, opakowania, produkty przemysłowe i prototypy.

„Urządzenie VersaUV LEF2-200 ułatwia drukowanie fotografii, grafiki i tekstu na praktycznie każdej powierzchni“, mówi Kohei Tanabe, prezes dywizji druku cyfrowego w Roland DG. Zastosowany atrament ECO-UV natychmiastowo utwardza się na powierzchni materiału, dzięki czemu można drukować bezpośrednio na PVC, plastiku, płótnie, drewnie, skórze, tekstyliach itp.

 

 

Ponadto, oprócz drukowania w pełnej gamie kolorów, można wykonywać wysokiej jakości wykończenia błyszczące i matowe oraz imitować trójwymiarowe wytłoczenia stosując kilka warstw bezbarwnego atramentu, co daje wyjątkowo realistyczny efekt. Możliwe jest drukowanie w narożnikach oraz na zakrzywieniach oraz na miękkich materiałach, takich jak skóra czy materiały tekstylne. Podsumowując, zaawansowana receptura atramentu Roland ECO-UV jest opracowana z myślą o wszechstronności zastosowań i wspaniałej grafice.

Według Tanabe nowe urządzenie LEF2-200 wykorzystuje wiele zaawansowanych funkcji, aby uprościć proces drukowania w wysokiej jakości. Funkcja czasowego uruchomienia kończy procedury czyszczenia głowicy drukującej i obiegu białego atramentu automatycznie przed wyznaczonym czasem uruchomienia — urządzenie jest w pełnej gotowości, kiedy przybywasz do biura lub warsztatu. Wskaźnik pozycjonujący ułatwia dopasowanie elementów na stole do drukowania. Ponadto VersaUV LEF2-200 jest wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania VersaWorks 6 RIP z intuicyjnym interfejsem zapewniającym łatwość obsługi i zarządzania wykonywanym zadaniem. W LEF2-200 zastosowano również nowy system czyszczenia, który zwiększa niezawodność tego urządzenia. Funkcja odświeżania głowicy usuwa wszelkie pozostałości atramentu na głowicach i czyści powierzchnie głowic, dzięki czemu poprawia żywotność plotera. Szczelna pokrywa chroni operatora przed promieniowaniem UV i zapobiega dostawaniu się pyłów na drukowane powierzchnie w czasie wykonywania nadruków.

 „Dzięki LEF2-200 każdy może teraz drukować niewiarygodnie realistyczne kolorowe obrazy na wielu różnych powierzchniach, co wcześniej mogło wydawać się niemożliwe”, mówi Tanabe. „Aby udostępnić tę technologię drukowania nawet ludziom, którzy nie są doświadczeni w jej stosowaniu, skoncentrowaliśmy się na łatwości obsługi oraz na najwyższym poziomie niezawodności, aby każdy mógł spokojnie cieszyć się drukowaniem grafik i tekstur. Podsumowując, urządzenie LEF2-200 daje mnóstwo korzyści i zapewnia nowe możliwości rozwoju biznesowego“.