Roland DG przedstawia nadchodzącą premierę swojej pierwszej drukarki do bezpośredniego personalizowanego druku na tekstyliach

Roland DG Corporation, wiodący w świecie producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i urządzeń 3D ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek drukarki stacjonarnej VersaSTUDIO BT-12 przeznaczonej do bezpośredniego drukowania na materiałach bawełnianych*. 
BT-12 jest zaprojektowany z myślą o personalizacji, urządzenie będzie dostępne od kwietnia 2019 roku. Maszyna jest idealną propozycją dla firm poszukujących nowych możliwości uzyskania przychodów oferując swoim klientom atrakcyjne i unikalne produkty.

Według Etsuo Harady, prezesa działu COTO Business Division w firmie Roland DG, od czasu wprowadzenia VersaCAMM SP-300 w 2003r maszyny Roland DG coraz częściej są używane w produkcji niestandardowych i personalizowanych ubrań oraz tkanin. "Ostatnio", powiedział Harada, "usługi personalizacji na tekstyliach szybko się rozrosły. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, COTO Business Division opracowało nową drukarkę DTG. " 

 

BT-12 to łatwa w użyciu drukarka formatu A4 drukująca pełną kolorową grafikę jak zdjęcia, korporacyjne loga i tekst bezpośrednio na szerokiej gamie produktów opartych na bawełnie, takich jak t-shirty, torby z materiału i produkty do dekoracji wnętrz. Kompaktowy rozmiar i przystępne ceny umożliwiają oferowanie usług personalizacji nawet przy niskim nakładzie początkowym oraz w miejscach o ograniczonej powierzchni jak w centrach handlowych, kioskach, sklepach odzieżowych, sklepach z pamiątkami hotelowymi w ośrodkach turystycznych czy nawet podczas imprez i festynów.


Urządzenie BT-12 dostarcza w pełni gotowy produkt w zaledwie kilka minut i jest zaprojektowany z myślą o maksymalnej łatwości obsługi. Oprogramowanie Roland Design Software oferuje intuicyjny interfejs dzięki czemu użytkownicy mogą od razu tworzyć unikalne projekty bez potrzeby przeprowadzenia obszernych szkoleń. Kasety przechowujące materiały do druku zapewniają bezpieczeństwo operatorom i klientom. 

VersaSTUDIO BT-12

VersaSTUDIO BT-12 
with optional HB-12 finishing unit

 

Drukarka charakteryzuje się małymi rozmiarami wynoszącymi 399 mm (W) x 760 mm (D) a opcjonalne urządzenie do wykańczania HB-12 jest dopasowane do wymiarów BT-12. Ta sprytnie zaprojektowana konstrukcja znacznie redukuje przestrzeń instalacyjną, która jest zwykle wymagana w przypadku tradycyjnej drukarki do druku na odzieży. 

BT-12 może być używany jako samodzielne rozwiązanie do personalizacji lub jako dodatek do plotera Roland VersaSTUDIO BN-20, ploterów UV serii VersaUV LEF oraz laserowego dekoratora LD-80. Rozwiązania te nie tylko przyczyniają się do zwiększenia wartości towarów, ale także zapewniają klientom nowe, satysfakcjonujące zakupy.

"Zachowania konsumentów zmieniają się z typowej konsumpcji na doświadczenie z dywersyfikacji wartości konsumenckich" - powiedział Harada. "W rezultacie firmy mają możliwość oferowania wartościowych towarów takich jak spersonalizowane produkty w celu zaspokojenia potrzeb i pragnień klientów."

"Naszym celem," kontynuuje Harada, "jest zapewnienie użytkownikom narzędzi, które pomogą osiągnąć klientom wyjątkową jakość oraz przemienić ich wyobraźnię w rzeczywistość."

* Materiał musi zawierać 50-100% wełny.