Roland DG wprowadza na rynek wielofunkcyjną drukarkę termosublimacyjną - Texart RT-640M

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku o elastyczności produkcji w sektorze druku tekstylnego, Roland DG z radością ogłasza wprowadzenie na rynek wielofunkcyjnej drukarki Texart RT-640M, przełomowej cyfrowej drukarki do sublimacji, która umożliwia bezpośredni druk na tekstyliach jak i tradycyjny sublimacyjny druk pośredni w jednym, potężnym urządzeniu. Już od dziś RT-640M jest dostępny w regionie EMEA *.

Ten najnowszy dodatek do popularnej gamy produktów sublimacyjnych Texart wnosi unikalne możliwości produkcji umożliwiając druk bezpośrednio na tkaninach poliestrowych ** i na papierze do transferu sublimacyjnego, przy użyciu tej samej maszyny RT-640M, tego samego atramentu i oprogramowania RIP. RT-640M oferuje korzystny stosunek ceny do wydajności, oferuje także dostawcom materiałów tekstylnych naprawdę wszechstronne cyfrowe rozwiązanie do druku metodą sublimacji.

Paul Willems, dyrektor ds. Rozwoju działalności i zarządzania produktami, Roland DG EMEA komentuje: "Technologia cyfrowa idealnie pasuje do dzisiejszych założeń druku na żądanie oraz krótkoterminowych modeli produkcyjnych.  RT-640M to unikalne i elastyczne rozwiązanie do cyfrowego druku na tekstyliach, umożliwiając producentom znaków, odzieży sportowej, projektantom, architektom wnętrz i firmom z branży artykułów promocyjnych dostarczanie produktów o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Ponadto możliwość druku bezpośredniego sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą drukować dwustronne obiekty takie jak flagi i banery ".


RT-640M umożliwia drukowanie bezpośrednio na tkaninach poliestrowych o szerokim zakresie zastosowań (komunikacja wizualna, moda, sport i aranżacje wnętrz), dodatkowo wydruki mogą być aplikowane na sztywne powierzchnie jak przedmioty promocyjne, płyty, ChromaluxeÒ, płytki ceramiczne, tkaniny elastyczne i wiele więcej poprzez druk na papierze transferowym do pośredniej sublimacji. RT-640M można również sparować z piecem próżniowym 3D, aby tworzyć sublimowane obiekty 3D do celów reklamowych lub przemysłowych. Podczas drukowania bezpośrednio na tkaninie, RT-640M współpracuje z imponującą gamą pojedynczych i dwustronnych tkanin poliestrowych, takich jak flagi, siatki, backlity, woal i banery. Zaawansowana konstrukcja i funkcje zapewniają równomierne napięcie i precyzyjne, dokładne wydruki nawet na najcieńszych materiałach.

Atrament Roland Texart został specjalnie opracowany dla urządzeń sublimacyjnych Texart.  Oferuje on szybki czas schnięcia i transferu a także wyjątkowo szeroką gamę kolorów od gęstych czerni i intensywnych pomarańczy czy fioletów po przyciągające wzrok fluorescencyjne i delikatne pastelowe odcienie zapewniające żywe kolory, gładkie gradacje i szczególnie ostre obrazy.

 
Dołączone do RT-640M oprogramowanie RIP ErgoSoft Roland Edition 2 jest powszechnie uważane za najlepsze oprogramowanie RIP na rynku tekstylnym jeszcze bardziej zwiększając produktywność.

Paul Willems dodaje, że wielofunkcyjny ploter do sublimacji Texart RT-640M jest pierwszym tego typu urządzeniem oferującym wyjątkową wydajność w przystępnej cenie. Zauważalny jest także ogromny potencjał zysków na rozwijającym się rynku druku tekstylnego, RT-640M to idealny partner do wejścia na ten rynek.
W firmie Roland wszystko co robimy ma pomóc naszym użytkownikom w odkrywaniu ich potencjału twórczego i biznesowego a RT-640M został zaprojektowany aby spełniać wymagania naszych użytkowników. "

Aby dowiedzieć się więcej o wielofunkcyjnej drukarce do sublimacji Texart RT-640M, kliknij tutaj 

* Europa, Bliski Wschód, Afryka Północna i Indie

** Min. 70% poliester oraz zaleca się dokładne testy materiałów w celu uzyskania najlepszych wyników