Roland DG zaprezentował nowy ekosolwentowy ploter VersaEXPRESS RF-640 8 Colour

Roland DG ogłasza wprowadzenie na rynek nowej ekosolwentowej drukarki Roland VersaEXPRESS RF-640 8 Colour zapewniając, że to urządzenie oferuje najszerszą gamę kolorów w swojej klasie ploterów do grafiki zewnętrznej. RF-640 8 Colour to idealny wybór dla drukarzy, chcących zaskoczyć swoich klientów bezkonkurencyjnymi i przykuwającymi uwagę aplikacjami, które znacznie wybiegają poza oczekiwania klientów w zakresie reprodukcji kolorów. Od dziś RF-640 8 Colour jest dostępny w regionie EMEA *. 

RF-640 8 Colour to rozwinięcie znanego i popularnego czterokolorowego plotera Roland RF-640, nowa wersja oferuje zestaw atramentów CMYK powiększony o kolor jasny Czarny, Czerwony, Zielony i Pomarańczowy, aby zapewnić doskonałą jakość wydruków i perfekcyjne odwzorowanie kolorów a to wszystko przy zachowaniu wysokiej odporności na warunki zewnętrzne.

Jeszcze bardziej imponujące jest to, że pomimo osiąganej niespotykanej jakości i potencjału biznesowego oferowanego przez to rozwiązanie, Roland VersaEXPRESS RF-640 8 Colour oferowany jest w najbardziej przystępnej cenie w branży 8-kolorowych ploterów ekosolwentowych.


Nowy VersaEXPRESS RF-640 8 Colour spotkał się z ogromnym zainteresowaniem na przedpremierowym pokazie podczas tegorocznych targów FESPA. Komentuje Paul Willems Dyrektor ds. Rozwoju Działalności i Zarządzania Produktami Roland DG EMEA. 
„Wydruki wychodzące z RF-640 8 Colour wprost 
zatrzymywały w miejscu odwiedzających nasze stoisko podczas targów FESPA. Niesamowicie żywa kolorystyka i wierność szczegółów powodowała nieustający szum komentarzy potwierdzając tym samym, że RF-640 8 Colour naprawdę oferuje coś unikalnego drukarzom a my jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem tego rozwiązania na rynek. "

RF-640 8 Colour znacznie wykracza poza uzyskiwaną do tej pory kolorystykę z łatwością odtwarzając kolory trudne do osiągnięcia Aż do 99% palety Pantone® + Solid Coated mieści się w gamucie maszyny**; to idealne rozwiązanie dla agencji obsługujących korporacje, które nie raz musiały się zmierzyć z trudem dopasowania kolorystyki loga. 
Paul Willems wyjaśnia, że "Zielony i Pomarańczowy są niezwykle trudnymi kolorami do reprodukcji, zastosowanie tych atramentów wraz z kolorem Czerwonym dostarczyło drukarzom potężnego narzędzia do walki o zdobycie i utrzymanie wymagającego klienta jak sektora finansowego czy firm sportowych. Każdy, producent firmowych gadżetów, ścianek punktów sprzedaży, grafiki aplikowanej na pojazdach czy ogólnie przyjętej grafiki reklamowej skorzysta z niezrównanych możliwości odwzorowania kolorów dzięki RF-640 8 Colour. "

Czerwony, Zielony i Pomarańczowy atrament zwiększają zakres możliwych do uzyskania kolorów w całym spektrum barw, a w połączeniu z jasnym Czarnym uzyskujemy nie tylko efektowne kolory, wyjątkowe odcienie skóry ale i płynne gradienty zapewniające oszałamiającą jakość reprodukcji fotograficznych. Wszystko to sprawia, że RF-640 8 Colour jest także idealny do zastosowań związanych z wystrojem wnętrz, sztuką i reprodukcją obrazów czy to do sieci hotelowych, muzeów, galerii, lokali rozrywkowych czy biur.


Aby zapewnić wysoką produktywność zarządzania kolorami oraz utrzymać najwyższą ogólną wydajność nowy VersaEXPRESS RF-640 8 Colour jest oferowany w cenie razem z ErgoSoft Roland Edition 2 SPECIAL PLUS RIP.

„Wysłuchaliśmy, co jest ważne dla naszych klientów i na podstawie tego opracowaliśmy to innowacyjne rozwiązanie, aby pomóc im rozwijać działalność. RF-640 8 Colour zapewnia naszym użytkownikom przewagę konkurencyjną wyróżniając ich na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć niesamowite aplikacje, które nasi użytkownicy będą teraz tworzyć” - podsumowuje Paul Willems.

Odkryj więcej o Roland RF-640 8 Colour

* Europa, Bliski Wschód, Afryka Północna i Indie.
** Testy wewnętrzne wykazują pokrycie palety  Pantone® + Solid Coated in Gamut w 99%. Referencje Pantone® pobrane z Adobe Illustrator CC 2018 Pantone® + Solid Colorated Book. Wyniki mogą się różnić w zależności od nośnika.