DGSHAPE wprowadza na rynek pierwszy na świecie laserowy aplikator folii dekoracyjnych.

 

DGSHAPE Corporation, należąca w całości do Roland DG Corporation spółka zależna i wiodący dostawca cyfrowych narzędzi do produkcji, w tym frezarek 3D, drukarek 3D i urządzeń grawerujących, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie laserowego aplikatora folii dekoracyjnych.

 

DGSHAPE Corporation, należąca w całości do Roland DG Corporation spółka zależna i wiodący dostawca cyfrowych narzędzi do produkcji, w tym frezarek 3D, drukarek 3D i urządzeń grawerujących, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie laserowego aplikatora folii dekoracyjnych. Urządzenie LD-80 Laser Decorator umożliwia dodawanie tekstu, logo w postaci różnych folii metalicznych i holograficznych, aby zapewnić doskonały, spersonalizowany wygląd małych, dostępnych na rynku produktów, takich jak pióra wieczne, futerały na smartfony, materiały piśmienne lub akcesoria kosmetyczne.

Według Daisuke Satori, Dyrektora ds. marketingu DGSHAPE, „LD-80 wykorzystuje naszą zastrzeżoną technologię do skoncentrowania wiązki lasera w celu przenoszenia folii termotopliwych na elementy z tworzyw sztucznych i papieru, aby stworzyć prawdziwie luksusowy wygląd. Tekst, logo i inne grafiki wektorowe mogą być szybko przenoszone na tworzywa sztuczne, takie jak akryl, ABS i poliwęglan, które zazwyczaj osiągają słabe wyniki w tradycyjnych zastosowaniach związanych z nakładaniem na gorąco”.

Satori powiedział, że specjalne właściwości skupiające lasera wspomagają przenoszenie bardzo małych tekstów i cienkich linii w oszałamiającej jakości. Oprócz folii złotej lub srebrnej można używać folii metalicznych lub holograficznych do tworzenia szerokiej gamy żywych wzorów.

Dołączony pakiet oprogramowania ułatwia tworzenie niestandardowych projektów do personalizacji. Dostępny jest szeroki wybór czcionek, a ustawienia, takie jak rozmiar czcionki i odstępy można zmieniać przez kliknięcie myszką. Możliwe jest również importowanie danych wektorowych, łącznie z projektami niestandardowymi, takimi jak ilustracje i logo.

„Urządzenie zajmuje bardzo mało miejsca”, powiedział Satori „a dołączone oprogramowanie jest proste i intuicyjne, dzięki czemu urządzenie LD-80 jest idealne do dekorowania folią na żądanie w punkcie detalicznym”. Oprócz instalacji w punktach detalicznych, kompaktowa konstrukcja LD-80 ułatwia umieszczanie urządzenia w dowolnym miejscu, w tym w kioskach, a także jego transport na imprezy takie jak targi uliczne i festiwale.

Zgodne z najbezpieczniejszym międzynarodowym standardem Klasy 1* dla produktów wyposażonych w urządzenia laserowe, urządzenie LD-80 posiada konstrukcję z pełną pokrywą, która zapewnia bezpieczne użytkowanie bez widoczności światła laserowego na zewnątrz urządzenia. Zawiera ono również zabezpieczenie, które automatycznie zatrzymuje urządzenie, jeśli pokrywa zostanie otwarta podczas pracy. Wyjątkowa konstrukcja systemu laserowego eliminuje powstawanie pyłu lub gazu, zapewniając bezobsługową pracę. Do zasilania urządzenia wystarczy domowa instalacja elektryczna, dlatego żadne dodatkowe prace elektryczne nie są wymagane.

ld80_productphoto_news_pressrelease_cropped.jpg

Urządzenie LD-80 firmy DGSHAPE wykorzystuje skoncentrowane światło laserowe do dodawania foliowanego tekstu, logo i grafiki do materiałów żywicznych, w tym akrylowych, ABS i poliwęglanowych.

 

 

Model LD-80 doskonale nadaje się do dodawania wysokiej jakości personalizacji do jednorazowych elementów, takich jak pióra wieczne i przybory piśmienne

LD-80 nadaje luksusowy wygląd krótkim produktom kosmetycznym, nakładając na nie folie metaliczne i holograficzne.

 

* IEC 60825-