Bratnie dusze: Rodzina Elite Signs rośnie wraz z technologią Roland DG.

Elite Signs | Wielka Brytania

Bratnie dusze: Rodzina Elite Signs rośnie wraz z technologią Roland DG.

Firma Elite Signs & Graphics Ltd jest tym, co nazywamy bohaterem Roland. W tej firmie z siedzibą w Bridgend w Południowej Walii, specjalizującej się w grafice pojazdowej, pracuje razem wiele pokoleń rodziny James, a podstawą jej działania jest technologia firmy Roland DG.

Logo Elite Signs

Elite Signs & Graphics Ltd to firma rodzinna, która produkcję szyldów ma we krwi. Firma specjalizująca się w grafice pojazdowej i szyldach, założona przez braci Clive’a i Barrie’go James w Bridgend w Południowej Walii uważa technologię Roland za własną.

Od powstania Elite Signs w 1996 roku, do braci James dołączył syn Clive’a – Simon jako dyrektor, syn Barrie’go, Nicky w zespole grafiki pojazdowej w 2014 roku i córka Clive’a – Shelley w dziale projektowania. Ale rodzinna tradycja sięga jeszcze dalej wstecz.

„Niedawno odkryłem, że mój dziadek, zanim wstąpił do wojska, malował szyldy”, mówi Simon James. „Tak więc, mamy tu trochę dziedzictwa i jesteśmy rodziną wytwórców szyldów, obejmującą trzy pokolenia, od analogowego po cyfrowe.

#RolandHero

„Jesteśmy firmą rodzinną, a nasze plotery Roland są częścią naszej rodziny. Mój ojciec i wujek od pierwszego dnia pracy polegali na technologii Roland, aby dostarczyć coś jeszcze lepszego, niż oczekują nasi klienci. Obecnie dwa pokolenia naszej rodziny współpracują, aby dalej robić to samo. Jesteśmy z tego znani”.

Simon James – Elite Signs & Graphics Ltd

Technologia Roland DG jest częścią rodziny od samego początku. „Zainstalowane przez nas plotery Roland są częścią naszej rodziny i pozwalają nam zachować spójność kolorów i wydajność dla naszych klientów, z których zdecydowana większość wraca do nas z podobnymi zleceniami”, mówi Simon.

Obecnie firma Elite Signs eksploatuje kilka ploterów drukująco-tnących Roland SOLJET Pro 4 XR-640 i XC-540 i ploter tnący do winylu CAMM-1 GX-500 mając pewność, że firma Roland wprowadza na rynek nowe produkty dopiero po ich pełnym wypróbowaniu, przetestowaniu i zapewnieniu działania zgodnie z bardzo wysokim standardem.

„Zaufanie do firmy Roland jest sprawą najwyższej wagi”, mówi Simon. „Możliwość polegania na naszych ploterach cyfrowych i świadomość, że wydruk jest doskonały i spójny, ułatwia nam życie. Możemy skoncentrować się na innych aspektach działalności, jednocześnie mając pewność, że urządzenia spełnią pokładane w nich oczekiwania.

Drukowana grafika pojazdowa

Zlecenia mogą być bardzo duże – firma ma specjalne pomieszczenie o powierzchni 214 m.kw., w którym mieszczą się autobusy i ciężarówki – i bardzo małe, np. zabawkowy van Transit w pełni oklejony postaciami z klocków Lego. „Udało nam się nagrać te ludziki w akcji i umieściliśmy w mediach społecznościowych wideo, które obejrzało już ponad 26 tys. osób na całym świecie”, mówi Simon.

Postacie z klocków Lego są uosobieniem firmy Elite Signs i ilustrują jej działanie jako zespołu rodzinnego, tylko nieco większego.

Drukowana grafika pojazdowa

„Mogę sobie wyobrazić, że zdaniem niektórych przysporzy to tylko kłopotów, gdy rodzina pracuje razem, ale dbamy o zachowanie profesjonalizmu”, komentuje Simon. „Ale zawsze znajdziemy czas na śmiech – to dobra dynamika”.

Dynamika wykracza również poza rodzinę Jamesów – do jej oddanego zespołu pracowników i klientów: „Mamy szczęście, że mamy utalentowany zespół kreatywny”, dodaje. „Może zaproponować rzeczy, które często ulepszają coś, co zdaniem klienta byłoby najlepszą dostępną opcją. Bez dodatkowych kosztów dostarczamy coś jeszcze lepszego. Jesteśmy z tego znani”.

„Z szacunkiem traktujemy wszystkich naszych klientów. Rozumiemy naszą działalność i i cenimy działalność klientów. Wszyscy na tym korzystają”.

Według Simona zawsze jest miejsce na rozwój rodziny Elite Signs. „Zdecydowanie będziemy inwestować w większą liczbę urządzeń i ploterów, aby ułatwić rozwój naszej firmy, i będziemy polegać właśnie na sprzęcie Roland.

Simon, jak oceniasz Roland?

 • Jakość wykonania ★★★★★
 • Niezawodność ★★★★★
 • Wszechstronność ★★★★★
 • Wydajność ★★★★★
 • Łatwość użycia ★★★★★
 • Jakość produkcji ★★★★★
 • Koszty bieżące ★★★★★
 • Stosunek jakości do ceny ★★★★★
 • Serwis i wsparcie ★★★★★
 • Ocena ogólna ★★★★★

Simon – ciekawostki

 1. Jak byś się opisał w trzech słowach?

  Pasjonat. Kreatywny. Uczciwy.

 2. Jaka jest najlepsza rada, której Ci udzielono?

  Zawsze bądź pewny swoich możliwości.

 3. Jaka jest Twoja ulubiona platforma mediów społecznościowych?

  Instagram.

 4. W wolnym czasie lubisz…

  Spędzam czas z moją żoną i dwiema córkami, gram w piłkę nożną, lubię być geekiem od szyldów i szukać wszędzie kreatywnej inspiracji.

 5. Czego ludzie o Tobie nie wiedzą?

  Jestem wielkim maniakiem szyldów i niestrudzonym „detektywem” próbującym dowiedzieć się, kto zrobił jakiś szyld, który przykuwa moją uwagę.

Poznaj Elite Signs & Graphics Ltd

#RolandHero

Przez cały 2018 rok wyróżniamy bohaterów Roland: ludzi i firmy, które dają z siebie więcej, by przewodzić, inspirować i tworzyć. Czy jesteś bohaterem Roland?

Bohater Roland 2018
Bohater Roland 2018

Misja odnajdywania i wyróżniania Bohaterów Roland