Firma Handy Labels rozszerza zasięg rynkowy dzięki niezawodnym urządzeniom Roland

Handy Labels

Clevedon, Wielka Brytania, maj 2018 r. – firma Handy Labels umacnia swoją pozycję od 2007 r., a w zeszłym roku poszerzyła swój zasięg o nową stronę internetową, pomagającą firmom rzemieślniczym poprawić jakość opakowań i dostępność. W ciągu tego dziesięciolecia nieprzerwanie działały dwa wielkoformatowe plotery drukująco-tnące Roland SOLJET Pro 4 XR-640 .

Firma została założona w 2007 roku przez Martyna Kilforda, eksperta w dziedzinie druku, oferującego głównie szyldy. Jednak widząc rosnący rynek etykiet, firma zmieniła swoje nastawienie i przeniosła się do większej siedziby w Portishead, aby dostosować się do nakładu pracy. Wszechstronność pierwotnych systemów Roland SOLJET umożliwiła im eksplorację nowej oferty produktowej.

„Rolandy naprawdę się sprawdziły na etykietach,” komentuje Michelle Jones, menedżer biznesowy w firmie Handy Labels. „Nowa strona uruchomiona w 2017 r. naprawdę podkreśla możliwości urządzeń”.

Przy minimalnym nakładzie 25 etykiet i łatwemu w użyciu darmowemu narzędziu do projektowania na stronie internetowej – chociaż dostępny jest również wewnętrzny zespół projektantów graficznych, firma Handy Labels przyciąga małe firmy rzemieślnicze oraz niektóre firmy większego kalibru. Typowymi klientami są firmy wytwarzające świece i dżin, a każda z nich szuka tego wyjątkowego stylu i wykończenia, aby się wyróżnić.

„Plotery Roland SOLJET są w stanie obsłużyć różne materiały w ciągu jednego dnia, a nawet można je zostawić ze zleceniem na noc”, mówi Michelle. „Zasadniczo od ponad dziesięciu lat pracują w dzień i w nocy i nadal spisują się naprawdę dobrze. Plotery Roland po prostu dalej drukują”.

Do momentu napisania tego artykułu firma Handy Labels wydrukowała 88 500 498 etykiet, a 99,8% zamówień zostało wysłanych w ciągu 48 godzin. Firma cieszy się współpracą z 42 000 powracających klientów.

„Mamy zakład, w którym możemy się rozwijać – naszym następnym krokiem są opakowania – ale nie chcemy urosnąć za bardzo”, mówi Michelle. „Wszystkie nasze zlecenia są wykończane ręcznie i upewniamy się, że jesteśmy zadowoleni z każdego wysyłanego zamówienia. Naprawdę jesteśmy dumni z tego, co produkujemy”.

System Roland DG SOLJET Pro 4 XR-640  oferuje technologię druku i wycinania konturowego zintegrowaną w jednym urządzeniu. Atramenty ekosolwentowe z opcjami metalicznymi i białymi sprawiają, że grafika wyróżnia się na etykietach, szyldach, banerach, grafice samochodowej, grafice artystycznej, naklejkach, ekspozytorach POP i innych produktach, dzięki czemu ten ploter jest idealnym urządzeniem dla firm poligraficznych pragnących odkrywać nowe rynki zbytu. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.rolanddg.co.uk/products/printers/soljet-pro-4-xr-640-large-format-colour-printer-cutter.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie Handy Labels, odwiedź stronę www.handylabels.co.uk

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.rolanddg.co.uk

-koniec-Roland DG Corporation – informacje

Roland DG Corporation jest wiodącym producentem urządzeń cyfrowych, których celem jest pomoc zarówno profesjonalistom, jak i rzemieślnikom i hobbystom w przekuwaniu wyobraźni w rzeczywistość. Wśród produktów firmy znajdują się wielkoformatowe plotery atramentowe serii TrueVIS, SOLJET, VersaCAMMM, VersaUV i Texart oraz plotery tnące do winylu z serii CAMM-1 i STIKA dla branży szyldów, grafiki pojazdowej, personalizacji, dekoracji odzieży i tekstyliów. W 2017 r. firma Roland DG powołała DGSHAPE Corporation, powierzając jej tworzenie i wprowadzanie na rynek produktów 3D, w tym frezarek DWX i drukarek 3D DWP dla branży dentystycznej, ploterów fotoimpaktowych MPX do urządzeń medycznych, branży znakowania przemysłowego i personalizacji oraz drukarek biurkowych 3D i frezarek z serii MDX i monoFab do szybkiego prototypowania, produkcji i zastosowań hobbystycznych. Firma wykorzystuje zastrzeżoną technologię komórek produkcyjnych, aby wytwarzać produkty dystrybuowane do ponad 200 krajów i regionów świata.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź strony www.rolanddg.com/www.rolanddg.co.uk