Konkursy i nagrody

Historia konkursów

2015 #WithRoland

Klienci z całej Europy mieli szansę wygrać wymarzoną podróż życia do Japonii. Zwycięzcą został David Solheid z oryginalnym filmem wideo zainspirowanym przez ploter LEF.

Konkurs SGIA Golden Image Awards 2014

W tym roku na wielkoformatowych ploterach Roland wyprodukowano w sumie 12 zgłoszeń wyróżnionych prestiżową nagrodą Golden Image, w tym między innymi:

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów CorelDRAW 2013

Międzynarodowy Konkurs Corel dla projektantów reprezentuje różne dyscypliny produkcji i wzornictwa oraz docenia różnorodność użytkowników CorelDRAW na całym świecie. Pełny przegląd zwycięzców konkursu można znaleźć w galerii Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów CorelDRAW.

Gratulujemy laureatowi Grand Prix Aleksiejowi Ogluszewiczowi z Rosji i wszystkim zwycięzcom kategorii w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów CorelDRAW 2013.

Nagroda główna dla Ogluszewicza to nowy, biurkowy ploter drukująco-tnący Roland VersaStudio® BN-20. W tegorocznym konkursie wzięły udział zgłoszenia tysięcy utalentowanych grafików z całego świata, rywalizujących w siedmiu różnych kategoriach.

Plotery tnące do winylu Roland STIKA SV-15, przyznano również za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach w:

Konkurs SGIA Golden Image Awards 2013

Użytkownicy Roland zachwycają sędziów konkursu SGIA Golden Image Award

Łącznie 21 tegorocznych zwycięskich zgłoszeń w konkursie Golden Image Award wyprodukowano na wielkoformatowych ploterach Roland.

konkursie „I Love Roland” organizowanym na Instagramie w 2013 r.

Na targach ISA Expo 2013 uczestnicy targów mogli obejrzeć swoje zdjęcia na stoisku Roland (lub z produktami Roland eksponowanymi w innych miejscach) i zamieszczać zdjęcia na Instagramie, aby brać udział w codziennym konkursie o iPada Mini. Trzech szczęśliwych zwycięzców cieszy się teraz z nowych tabletów. Obserwuj nas na instagramie @Rolanddga.

Konkurs SGIA Golden Image Awards 2012

Wykazując wyjątkową kreatywność i kunszt projektancki, dwie firmy wyposażone w urządzenia Roland zdobyły najwyższe wyróżnienia w konkursie Golden Image Awards 2012, który odbył się na wystawie SGIA Expo w Las Vegas.

W kategorii „Grafika budowlana – zgłoszenia cyfrowe” firma Gamut Media z Brea w Kalifornii wygrała złotą wstęgę za „Saladish”, odważny, kolorowy wystrój wnętrza restauracji oraz kampanię wizerunkową, która obejmowała oklejanie ścian od podłogi do sufitu, ekspozytory oraz inne elementy graficzne produkowane przy użyciu plotera drukująco–tnącego VersaCAMMM.

W kategorii „Unikalne zastosowania – wejścia cyfrowe” firma Build a Birdhouse z East Whitby w prowincji Ontario w Kanadzie otrzymała złotą wstęgę za „Kreatywne domki dla ptaków”, żartobliwą kolekcję niestandardowych domków dla ptaków zdobionych cyfrowo drukowaną grafiką winylową, również stworzoną na ploterze Roland VersaCAMMM.

Gratulujemy obu zwycięzcom!

Roland Race Experience Challenge 2012

Mark Caron z MHC Sign and Design zdobył nagrodę główną Roland Race Experience Challenge 2012, darmowy wyjazd VIP do najlepszych miejsc i wydarzeń sportowych w rejonie Charlotte, wraz z wycieczką obejmującą kulisy Richard Childress Racing.

Mark otrzymał najwyższe wyróżnienia za swoje zgłoszenie Roland Race Experience Challenge, które pokazało możliwości sprzętu druku cyfrowego Roland, które zostały ocenione jako „najbardziej fascynujące” spośród wszystkich innych zgłoszeń konkursowych zgłoszonych na stronie Roland Restyling „Born to Wrap” na Facebooku (www.facebook.com/restyling).

Napisał on: „Od momentu zakupu plotera Roland nasze obroty potroiły się. Atramenty są najbardziej żywe, trwałe i długotrwałe, a gdy porównamy naszą grafikę pojazdową z grafiką konkurencji, widzimy drastyczną różnicę. Od razu widać, że atramenty Roland są znacznie lepsze! Roland wspiera swoje produkty najlepszymi specjalistami obsługi klienta i doskonałą gwarancją. Funkcja drukowania/cięcia oszczędza miejsce we warsztacie i pozwala nam skupić się na następnym projekcie, podczas gdy maszyna bezbłędnie wykonuje swoją pracę. Roland . . . JEDYNY wybór do grafiki pojazdowej”

Sami nie ujęlibyśmy tego lepiej, Marku!

2012 Coroczny Konkurs Projektowy T-Shirtforums.com 2012

Członkowie T-Shirtforums.com wybrali KA Grafix z Fredericksburg, Va. jako laureata wielkiej nagrody w tegorocznym konkursie projektów opartych na motywie mediów społecznościowych, w którym nagrodą był ploter Roland VersaStudio BN-20, wraz z dostawą farb drukarskich i nośników.

Zwycięski projekt „Bitwa gigantów” przedstawia dwie czołowe firmy mediów społecznościowych walczące w komicznym, ale intrygującym obrazie. Grafika przedstawia Facebooka jako otwartą książkę, której strony rozwinięte jak wachlarz ukazują twarz kobiety. Choć obraz ten wyraźnie dominuje w projekcie, wygląda na to, że jest on atakowany przez burzę niebieskich piór reprezentujących wzrost Twittera.

T-ShirtForums.com, liczące sobie ponad 170000 członków jest największą w branży internetową społecznością projektantów, drukarzy, producentów i przedsiębiorców. Każdego roku forum ogłasza konkurs na koszulkę tematyczną na swojej stronie internetowej www.t-shirtforums.com.

Konkurs Roland Creative Awards 2011

W ramach obchodów 30-lecia Roland DG, Nagrody Kreatywne Roland wyróżniły najlepsze prace właścicieli urządzeń Roland na całym świecie. Wpisy obejmowały różne branże i zastosowania, od szyldów, banerów i grafiki samochodowej po spersonalizowane akcesoria, projekty biżuterii i ozdobną odzież.

Nagroda główna dla regionu Ameryki Północnej została przyznana firmie Gamut Media za pracę nad grafiką restauracji Saladish, która obejmowała stworzenie wszystkiego od logo i menu po ekspozycje okienne i murale ścienne, a wszystko to wydrukowano na urządzeniu VersaCAMM SP-540V.

Zwycięzcą z regionu Ameryki Łacińskiej została firma BACA-DG z Wenezueli za pracę przy wystawie sztuki Alma Mia, na której zaprezentowano grafikę Coral Hernandez, wydrukowaną na Glossy Backlit Film Rolanda z wersalem VS-640 VersaCAMMM.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów CorelDRAW 2011

Z dumą witamy w rodzinie Roland Josepha Diaza i Fabio Selaniego. Ci czołowi projektanci otrzymali nowe urządzenia Roland, konkurując z setkami innych grafików Corel na całym świecie w ramach Międzynarodowego Konkursu dla projektantów CorelDRAW® 2011.

Za swoje zgłoszenie, Steampunk Stella's, Diaz otrzymał dwa produkty Roland, ploter VersaCAMMM SP-300i za zdobycie nagrody głównej oraz STIKA za zajęcie czołowej pozycji w kategorii marketingowej/reklamowej. Drugi ploter STIKA została przyznany Fabio Selaniemu, zwycięzcy w kategorii grafiki pojazdowej.

Uwzględniając kategorie reprezentujące różne dziedziny produkcji i wzornictwa, konkurs celebruje różnorodność talentów CorelDRAW z całego świata. Pełny przegląd zwycięzców konkursu można znaleźć w galerii Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów CorelDRAW.

2010

Zwycięzca konkursu jak nie budować idealnej drukarki

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów CorelDRAW 2009

Zwycięzca międzynarodowego konkursu dla projektantów CorelDRAW i właściciel nowego plotera VersaCAMM

Aleksiej Ogluszewicz

Profesjonaliści z ponad sześćdziesięciu krajów wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów CorelDRAW 2009, walcząc o główną nagrodę, najwyższej klasy ploter Roland VersaCAMMM VP-540i.

Ogluszewicz zajął pierwsze miejsce w dwóch z sześciu kategorii konkursu.

  • Promocja/Personalizacja/Nagrody
  • Ilustracje ogólne/Grafika artystyczna.