13 kreatywnych zastosowań, które są możliwe na ploterze DRUKUJĄCO-TNĄCYM Roland!

Wszechstronność technologii druku i cięcia firmy Roland może pomóc w zapewnieniu obecnym klientom szerszej gamy produktów i usług oraz dywersyfikacji działalności w kierunku nowych, przynoszących zyski zastosowań. W tym blogu odkryjesz nieograniczony zakres zastosowań jednego projektu lub kreatywnego pomysłu z wykorzystaniem technologii Roland DG.

OKLEJANIE
Oklejanie zazwyczaj odnosi się do całkowitego lub częściowego pokrycia lub dostosowania pojazdów, takich jak rowery, motocykle, quady, samochody osobowe, furgonetki, ciężarówki, autobusy, samochody wyścigowe, a nawet samoloty, folią samoprzylepną. Tego typu zastosowania mogą być również dostosowywana do użytku na ścianach, panelach, kamieniu, drewnie, meblach, urządzeniach elektrycznych, zlewozmywakach, laptopach i wielu innych.

GRAFIKA NA ROWERY, MOTOCYKLE I QUADY
Rowery można oklejać częściowo lub całkowicie, lub personalizować je za pomocą grafiki na określoną kampanię, wyścig lub wydarzenie. Kaski i inny sprzęt można również dekorować spersonalizowanymi wzorami przy użyciu drukowanej i wycinanej grafiki. Inne elementy promocyjne dla tych zdarzeń, takie jak banery, plakaty i szyldy również można wydrukować na urządzeniu Roland.

GRAFIKA POJAZDOWA
Grafika pojazdowa, w tym napisy, logo i symbole, wzory artystyczne, rysunki i fotografie mogą być drukowane, cięte i nakładane na samochody osobowe, autobusy, furgonetki, minibusów, kampery, pojazdy użytkowe, ciężarówki i pociągi. Specjalistyczne materiały mogą być również stosowane na łodziach i innych jednostkach pływających. Mogą to być naklejki winylowe do kadłubów lub odblaskowa grafika do łodzi ratunkowych lub skuterów wodnych. Istnieje również szereg materiałów, które mogą być wykorzystane do dekoracji żagli dla celów sponsoringu korporacyjnego lub reklamy podczas imprez żeglarskich.


GRAFIKA SAMOLOTOWA
Branża lotnicza to ekscytujący i lukratywny rynek grafiki drukowanej i ciętej, niezależnie od tego, czy tworzysz samoprzylepne logo i numery, opaski, paski i symbole, logo, slogany reklamowe i grafikę na zamówienie, czy nawet oklejasz samolot lub śmigłowiec na specjalną promocję lub wydarzenie.


PODŚWIETLANE TABLICE REKLAMOWE

Podświetlane tablice reklamowe mogą być imponującą formą komunikacji wizualnej, zapewniając maksymalną widoczność przekazu klienta. Umieszczane w kasetonie lub panelu, drukowane na folii lub lekkim banerze. Często stosowane w luksusowych sklepach detalicznych, na wystawach lub w miejscach, gdzie oświetlenie jest słabe.

WYMIENNA GRAFIKA
Wymienna grafika jest najczęściej używana na ekspozycjach wewnętrznych oraz na powierzchniach, ścianach i pojazdach w krótkich kampaniach marketingowych. Dzięki właściwościom podłoża można je usunąć bez pozostawiania śladów po kleju. Przykładem może być grafika promocyjna na witrynach sklepowych, szybach samochodowych lub na potrzeby krótkoterminowej reklamy imprez.


DRUKI ARTYSTYCZNE
Druki artystyczne sztuki stanowią jedną z nowych granic druku cyfrowego, łącząc technologię z prawdziwą kreatywnością. Ploter Roland umożliwia wykonywanie reprodukcji dzieł sztuki na płótnie, papierze fotograficznym lub artystycznym, a nawet mocowanie drukowanych folii bezpośrednio na ścianie. Alternatywnie można drukować na materiałach, które przenoszą pigment na różne powierzchnie, takie jak drewno, marmur czy kamień, aby uzyskać ciekawe efekty artystyczne. Innym zastosowaniem, które zyskuje popularność jest sztuka lub rzeźba akrylowa, z nadrukowanym winylem nakładanym na tylną stronę akrylu, aby tworzyć oszałamiające dzieła sztuki.


DRUKI FOTOGRAFICZNE
Reprodukcja obrazów fotograficznych jest powszechnym zastosowaniem i może być drukowana na papierze błyszczącym, półbłyszczącym i matowym, a także na banerach, płótnie lub materiałach samoprzylepnych, które mogą być następnie nakładane na całą gamę przedmiotów.


DRUK TERMOTRANSFEROWY
Druku i cięcia termotransferowego można używać do dostosowania odzieży i akcesoriów, takich jak kapelusze, koszulki, odzieży sportowej, odzieży ochronnej, artykułów promocyjnych, toreb i wielu innych. Dostępna jest szeroka gama materiałów termotransferowych, w tym flokowanych, elastycznych, metalizowanych i reliefowych. Oprócz plotera drukująco-tnącego Roland potrzebujesz tylko prasy termotransferowej, aby trwale przenieść grafikę na odzież lub przedmiot.


ODZIEŻ ROBOCZA I SZKOLNA
Rynek odzieży firmowej i szkolnej stale się rozwija, wymagając stosowania wysokiej jakości logotypów, grafiki i napisów na różnych rodzajach odzieży. Czy są to kurtki, kapelusze, t-shirty, koszule, a nawet buty i torby – za pomocą plotera-drukująco-tnącego Roland możesz dostosować szeroką gamę odzieży firmowej, szkolnej i ochronnej.

ETYKIETY I NAKLEJKI
Niezależnie od tego, czy są to etykiety i naklejki do oznaczania marki, promocji, identyfikacji, ostrzegania, przypominania, instruowania lub ochrony, możesz produkować pojedyncze egzemplarze lub duże serie na żądanie, kiedy klienci ich potrzebują. Aby Twoje naklejki i etykiety wyróżniały się, możesz wydrukować żywy metaliczny kolor punktowy lub dodać czysty lakier atramentowy aby zapewnić dodatkową trwałość lub efekt uwypuklenia. Ponadto, dzięki możliwościom obsługi zmiennych danych w naszym oprogramowaniu VersaWorks RIP, możesz szybko, łatwo i tanio spersonalizować każdą etykietę lub naklejkę w trakcie drukowania.


ETYKIETY WYPUKŁE

Etykietom samoprzylepnym i naklejkom można również nadać wypukłość, co tworzy spektakularne efekty. Ten proces obejmuje powlekanie lakierem, co zarówno chroni grafikę, jak i tworzy efekt trójwymiarowy, umożliwiając dostosowywanie szerokiej gamy gadżetów, takich jak breloki do kluczy i pendrive’y.

IDENTYFIKATORY
Identyfikatory lub karty identyfikacyjne są często zamawiane przez firmy i organizatorów wydarzeń. Plotery drukująco-tnące Roland mogą je z łatwością wyprodukować w dowolnym kształcie, a funkcja zmiennych danych zawarta w oprogramowaniu VersaWorks RIP umożliwia drukowanie kolejnych numerów, nazw, a nawet grafiki w spójnym szablonie projektu.

Aby zdobyć więcej inspiracji dla świetnych zastosowań, możliwych na Twoim ploterze drukująco-tnącym, pobierz tutaj nasz przewodnik:  dk.rolanddg.eu