Piękne i funkcjonalne części i prototypy

Szybkie prototypowanie z frezowaniem i drukowaniem 3D

Roland DG oferuje szeroki wybór drukarek 3D i urządzeń frezujących idealnych do szybkiego prototypowania. Frezarki CNC dobrze radzą sobie z różnymi materiałami – takimi jak ABS, nylon, drewno, metale nieżelazne, drewno chemiczne, styren i innymi – przy zachowaniu gładkich wykończeń powierzchni, zawężonych granic tolerancji i niskich kosztów eksploatacji. Technologia druku 3D firmy Roland DG drukuje żywicami fotopolimerowymi umożliwiając tworzenie mniejszych, złożonych prototypów, które wymagałyby głębokiego podcięcia.

Poniższe pozycje to tylko niektóre zastosowania szybkiego prototypowania możliwego dzięki technologii firmy Roland DG.

prototyp metalowy
prototyp metalowy

Metalowe części i prototypy

Urządzenia frezujące CNC firmy Roland DG umożliwiają precyzyjną produkcję prototypów z aluminium, stopów aluminium, mosiądzu, cynku, cyny i wielu innych metali nieżelaznych. Stwórz idealnie pasujące części, modele, narzędzia, elementy elektroniczne, projekty produktów oraz wstępne projekty do testów wytrzymałości termicznej i mechanicznej.
szybkie prototypy drewniane

Drewniane prototypy

Dzięki precyzyjnej technologii frezowania CNC firmy Roland DG, możesz frezować skomplikowane kształty i rzeźby z praktycznie każdego rodzaju drewna. Urządzenia frezujące firmy Roland DG są idealne do wykonywania prototypów przemysłowych, jak i zastosowań artystycznych, niestandardowych projektów dekoracji oraz zabawek i modeli w limitowanych seriach.
szybkie prototypy drewniane
szybkie prototypy polimerowe

Polimerowe prototypy

Tworzywa akrylowe i acetalowe, nylon oraz ABS są w szybki i prosty sposób frezowane na urządzeniach firmy Roland DG. Frezuj precyzyjnie części wentylatorów, przekładnie, bloki łożysk, narzędzia i tysiące innych elementów i twórz dokładne projekty wstępne. Z setkami tworzyw sztucznych do wyboru możesz tworzyć limitowane serie zabawek, prototypy produktów, prototypy przemysłowe, części elektryczne i obudowy, modele i wiele innych.
Szybkie prototypowanie płytek drukowanych

Płytki drukowane

Powłoki miedziane i otwory w płytkach drukowanych z różnych materiałów mogą być łatwo frezowane z użyciem technologii CNC firmy Roland DG. Doskonałe do produkcji FabLab i celów edukacyjnych, kompaktowe frezarki firmy Roland DG zapewniają szybkie, opłacalne i łatwe w obsłudze rozwiązania.
Szybkie prototypowanie płytek drukowanych
formy na części i prototypy

Formy na części i prototypy

Technologia frezowania firmy Roland DG pozwala na produkcję form dla zróżnicowanych części i prototypów w krótkich seriach poprzez odlewanie z wosku, polimerów i metalu do produkcji modeli, części przemysłowych, limitowanych edycji zabawek, produkcji biżuterii, części zatrzaskowych i innych.
Prototypy drukowane w 3D
Prototypy drukowane w 3D

Prototypy drukowane w 3D

Z drukarką 3D monoFAB ARM-10, prototypy i części mogą być wytwarzane w szybki i łatwy sposób z trzech różnych żywic fotopolimerowych: plastycznych, elastycznych i podobnych do gumy. ARM-10 jest idealną maszyną do szybkiego produkowania części i akcesoriów, rozwiązując problematyczne kwestie związane z prototypowaniem, takie jak skomplikowane kształty drążone.
Oprogramowanie SRP Player

Ułatwione 3D dzięki załączonemu oprogramowaniu

Maszyny frezujące firmy Roland DG są wyposażone w oprogramowanie SRP Player, pomagające przygotować model CAD do szybkiego wytwarzania prototypów, a umiejętności programowania nie są wymagane. Roland DG dostarcza także oprogramowanie Player AM do plotera monoFAB ARM-10 3D, oferując proste przeciąganie i upuszczanie gotowych do druku projektów 3D.
Oprogramowanie SRP Player